GACIU CONSTANTIN ESTE CÂȘTIGĂTORUL CELEI DE-A ȘASEA EDIȚII A FESTIVALULUI “IN MEMORIAM MARIN GHIOCEL”

Ce-a de-a VI-a ediție a Festivalului concurs național de muzică populară “In memoriam Marin Ghiocel” a ajuns la final. Anul acesta, trofeul a fost câștigat de olteanul Gaciu Constantin.

Celelalte premii au fost adjudecate de: Sperache Mihail din Gorj și Artem Mădălina Elena din Tulcea – PREMIUL I, Lărgeanu Ioana Claudia și Păun Stelian din Vlașca – PREMIUL II, Ștefan Florin din Dâmbovița – PREMIUL III, Lilea Alexandru Ionuț din județul Dolj, Raicu Lorena Cosmina din Gorj și Ghelase Nicoleta din Brăila – MENȚIUNE.

Toți cei 18 concurenți fost răsplătiți de publicul giurgiuvean cu ropote de aplauze, iar de organizatori cu diplome de participare, în timp ce laureații au primit și premii în bani.

Ultima modificare: 08.10.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ANUNȚ IMPORTANT PE LINIA EVIDENȚEI PERSOANELOR